24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha

W imieniu Fundacji Pro Arte 2002 serdecznie zapraszamy na 24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha, który odbędzie się w dniach 30.07-05.08.2022. Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w Synagodze Pod Białym Bocianem oraz innych lokalizacjach Dzielnicy Wzajemnego Szacunku.

W programie m.in. wiele ciekawych spotkań autorskich, znakomity blok koncertowy, który zostanie otwarty występem ukraińskiego zespołu Kommuna Lux z Odessy. Nie zabraknie również tradycyjnego Jarmarku Żydowskiego, warsztatów, seansów filmowych, spacerów z przewodnikami i wielu rozmaitych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest opowieść o życiu Żydów na Kresach Wschodnich – ziemiach dawnej Rzeczypospolitej a obecnych terenach Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Szczegółowy program 24. Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha i wszelkie dodatkowe informacje znajdą Państwo na www.simcha.art.pl . Na większość wydarzeń (poza koncertami) wstęp jest bezpłatny.

Plakat Festiwalu. Na górze znajduje się napis 24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha 30 lipca do 05 sierpnia. Poniżej znajduje się obrazek menory z siedzącymi na niej ptakami.
Niżej przedstawione zostały szkice synagog we Wrocławiu, we Lwowie, w Grodnie oraz w Wilnie. Na dole plakatu znajduja się słowa: Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7 oraz logotypy organizatorów, partnerów, sponsorów i patronów medialnych.