Zostań Wolontariuszem w Dzielnicy!

wolo dzielnia

Ruszamy z wolontariatem w Dzielnicy Czterech Wyznań i chcielibyśmy serdecznie zaprosić do współpracy osoby kreatywne z pomysłami i chęcią do działania w naszej Fundacji. Jeśli masz +18 lat i posiadasz trochę wolnego czasu, interesujesz się dialogiem międzyreligijnym i międzykulturowym serdecznie zapraszamy do współpracy. Dla naszych przyszłych wolontariuszy zaplanowaliśmy cykl spotkań na których poszerzą swoją wiedzę z zakresu historii i kultury ale również pracy w organizacji pozarządowej.

Warsztaty dla wolontariuszy – Program:

Spotkanie 1  

07.12.2017 godz. 17:30 – spotkanie organizacyjne

07.12.2017 godz. 18:00 (2 godziny) prowadzący  Jerzy  Kichler

Temat Spotkania: Historia Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań we Wrocławiu, oraz Fundacji tej Dzielnicy, cele statutowe, struktura organizacyjna, finansowanie projektów; Urbanistyka Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, jej przekształcenia w procesie historycznym.

Spotkanie 2 

11.12.2017 godz. 18:00 (2 godziny) prowadzący Jerzy Kichler

Temat Spotkania: Dialog międzyreligijny, jego historia, zagrożenia i perspektywy; Inne instytucje działające na rzecz dialogu międzyreligijnego jak Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Ośrodek Brama Grodzka w Lublinie; Współpraca Fundacji Dzielnicy z innymi instytucjami jak: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gmina Miejska Wrocław, samorząd województwa, Fundacja Bente Kahan, Fundacja Pro Arte, Muzea

Spotkanie 3 

14.12.2017 godz. 18:00 (2 godziny) prowadząca Justyna Kańczukowska

Temat Spotkania: Pozyskiwanie funduszy dla organizacji pozarządowych

Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Przewidywana ilość uczestników: 5-10.

Kontakt/Zgłoszenia: Justyna Kańczukowska biuro@fundacja4wyznan.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logotypy