Halina Okólska gościem Salonu Wzajemnego Szacunku

Serdecznie zapraszamy do „Salon Wzajemnego Szacunku” w Dzielnicy Czterech Wyznań. Gościem spotkania będzie Wicedyrektor ds. Naukowych Muzeum Miejskiego Wrocławia Halina Okólska  z prelekcją na temat „Nekropolie Wrocławia. Losy”.

W środę 30 października br. o 19:00 w sali przy Parafii Ewangelickiej we Wrocławiu ul. Kazimierza Wielkiego 29 z publicznością spotka się Halina Okólska – od wielu lat związana z Muzeum Miejskim Wrocławia, gdzie zajmuje się historią miasta. Autorka i współautorka wielu wystaw i opracowań, m.in „Edyta Stein. Dzieje pewnej rodziny”, „Wrocław na planach od XVI w. do 1956 r.”, „Piwo we Wrocławiu”, „Dawne cmentarze Wrocławia”, „Nad Wrocławiem”, „Przedmieście Mikołajskie we Wrocławiu”, „1000 lat Wrocławia”, współorganizator i uczestnik cyklu sesji „Wybitni wrocławianie”, „Przedmieścia Wrocławia” oraz cyklu spotkań „Ulice i place Wrocławia”.

W rozmowie z Januszem Wittem poruszy temat „Nekropolie Wrocławia. Losy” – poruszy historię wrocławskich nekropolii katolickich, protestanckich  oraz żydowskich

Serdecznie zapraszamy do udziału

Wstęp wolny.