Już niedługo rusza kolejna edycja warsztatów „Dzieciaki”

Pod koniec października ruszy kolejna edycja projektu „Dzieciaki”. Jest to cykl bezpłatnych zajęć z edukacji międzywyznaniowej i międzykulturowej, podczas których dzieci mają okazję poznać kulturę i tradycję trzech wyznań chrześcijańskich i judaizmu. Zajęcia są urozmaicone oraz dostosowane do dzieci w różnym wieku. Każde spotkanie rozpoczynamy od zwiedzania kościoła lub synagogi z przedstawicielem danego wyznania, następnie poszerzamy zdobytą wiedzę na warsztatach artystycznych. W poprzedniej edycji dzieci malowały witraże, poznawały technikę pisania ikon, uczyły się pieśni i tańców żydowskich, samodzielnie tworzyły instrumenty, zgłębiały historię Starożytnego Izraela. Naszym przewodnikiem był Dawid – król, muzyk i poeta.

W tym semestrze nie zabraknie nowych atrakcji – zapoznamy się m.in. ze specyfiką śpiewu cerkiewnego i podstawami języka staro-cerkiewno-słowiańskiego, tradycją świętowania Chanuki, podczas warsztatów muzyczno-wokalnych oraz plastycznych odkryjemy kulturę wyznania katolickiego i ewangelickiego, dzięki zabawom w przyjaznej atmosferze będziemy odkrywać to, co dotąd nieznane. Zachęcamy do zapisów! Więcej informacji o wcześniejszych warsztatach znajdą Państwo w zakładce Dzieciaki

DLA KOGO?  Dla dzieci w wieku 8-12

CO?  Cykl czterech spotkań, podczas których dzieci wspólnie poznają kulturę i tradycję trzech wyznań chrześcijańskich i judaizmu poprzez zabawy i działania artystyczne.

W PROGRAMIE: Warsztaty muzyczno-wokalne i plastyczne, podstawy języka staro-cerkiewno-słowiańskiego oraz śpiewu cerkiewnego, zapoznanie z tradycją  świętowania Chanuki, spacery po Dzielnicy z oprowadzaniem po kościele rzymskokatolickim, ewangelickim, cerkwi i synagodze. Zapewniamy także przekąski i napoje.

KIEDY? 27.10, 10.11, 24.11, 9.12. Każde zajęcia trwają od 10-13.

ZAPISY:

Chęć udziału prosimy wysyłać na adres e-mail: warsztaty.dzieciaki@gmail.com

Koordynatorkami projektu są Marta Maj i Justyna Rudnicka

Więcej informacji pod numerem telefonu: 501472808

2018 Poznaliśmy zasady pisania ikon i symbolikę kolorów

“Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”i Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl