Koncert Susanna Jara Trio “PIEŚNI, O PIEŚNI”

Susanna Jara Trio
7 października 18:00
AST Filia we Wrocławiu, ul. Braniborska 59
 
Susanna Jara – śpiew
Paweł Harańczyk – pianino 
Miłosz Skwirut – kontrabas
 
Program I część: Anna – Wiktoria: 
Pieśni z repertuaru Anny German, (języki polski, rosyjski, włoski)
II część Szemrze, szumi: 
Pieśni ludowe i autorskie w językach słowiańskich (ukraińskie, łemkowskie, polskie oraz kurpiowskie i góralskie)
 
Susanna Jara koncertuje i tworzy od dziecka. Na początku były chóry cerkiewne folklor, folk, muzyka klasyczna, potem jazz, muzyka teatralna i współczesna. Kocha improwizację. Najczęściej śpiewa i tworzy w sześciu językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim, polskim, łemkowskim, rosyjskim, angielskim. Chętnie współpracuje z innymi artystami. 
Urodziła się w Poczajowie na Ukrainie, w Polsce mieszka od 1992 roku. W 2013 r. wydała debiutancki album Wesna, wesnoju nad którym pracowała od 2006 r. Znalazły się na nim autorskie piosenki Susanny oraz ludowe pieśni z Karpat w oryginalnych, wielogłosowych aranżacjach. W 2017 wydała płytę z muzyką do spektaklu z pieśniami z repertuaru Anny German. W tymże roku ukazał się kolejny autorski album z ludowymi pieśniami z Karpat Rusyn Takes.
Repertuar Susanny jest bogaty i różnorodny, od surowych ludowych pieśni poprzez piosenkę estradową, improwizację, jazz aż po skomplikowane koloraturowe pieśni Karola Szymanowskiego.
Na koncert zapraszają Stowarzyszenie Prawosławne im. św. Apostołów Piotra i Pawła we Wrocławiu we współpracy ze Stowarzyszeniem Polska-Wschód.
Wstęp wolny!