Salon Wzajemnego Szacunku 27.03.2023r.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku Salon Wzajemnego Szacunku, którego gościem będzie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2023 roku o godzinie 18:00 w siedzibie EWST CE we Wrocławiu, ul. św. Jadwigi 12. Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

Czy określenie “miasto wielu mostów” dotyczy także mostów między ludźmi i społecznościami? Czy wielokulturowość, wieloetniczność, międzypokoleniowa i międzyreligijna współpraca we Wrocławiu to jeszcze marzenia czy już rzeczywistość? Co pomaga, a co przeszkadza w budowaniu miasta przyjaznego mieszkańcom i otwartego na gości?

“Wrocław zmienia się na naszych oczach. Szczególnie rok 2023 będzie bardzo obfity w otwarcia dużych inwestycji. We Wrocławiu myślimy jednocześnie o zieleni, transporcie publicznym, projektach senioralnych, dostępności szkół i poprawieniu edukacji i wielu innych społecznych i infrastrukturalnych tematach. Mimo tych wszystkich wątków – podkreślałem to wielokrotnie – Wrocław nie będzie miastem “zawiązanym na kokardkę”, każdy kolejny oddany projekt otworzy miejsce na nowe, równie potrzebne. Porozmawiajmy zatem o Wrocławiu, o naszych marzeniach i pragnieniach, ale także o przełożeniu ich na konkretne inwestycje, szczególnie w trudnych i niestabilnych czasach”
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Serdecznie zapraszamy!