Salon Wzajemnego Szacunku

Zapraszamy serdecznie w środę 27 listopada o 19:00 do Sali Świętej Rodziny przy parafii O.O. Paulinów pw. św. Mikołaja przy ul. św. Antoniego 30 na spotkanie w ramach Salonu Wzajemnego Szacunku w Dzielnicy Czterech Wyznań.


Gościem salonu będzie o. Łukasz Miśko OP przeor klasztoru O.O. Dominikanów we Wrocławiu. Wygłosi wykład „Amerykański katolicyzm na tle innych wyznań i religii w USA”.

Prelegent pracował w zespole duszpasterzy Columbia University w Nowym Jorku, gdzie koncentrował się na formacji liturgicznej wiernych, wykorzystując w swojej pracy muzykę liturgiczną praktykowaną w polskich środowiskach dominikańskich. We współpracy z Christopherem Muellerem przygotowywał tłumaczenia i aranżacje oraz popularyzował ją w kolejnych miejscach swojej posługi: Columbia University w Nowym Jorku, Holy Family Cathedral w Anchorage, University of Washington Newman Center w Seattle oraz St. Catherine’s Newman Center w Salt Lake City.
W lipcu 2019 roku powrócił do Polski, aby objąć stanowisko prezesa Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, a w kwietniu 2021 został wybrany przeorem wrocławskiego Klasztoru O.O. Dominikanów.

Środowy Salon poprowadzi Stanisław Rybarczyk.


Wstęp wolny