ZAPRASZAMY WOLONTARIUSZY DO POMOCY W REALIZACJI NASZYCH PROJEKTÓW

JEŚLI:

• jesteś osobą otwartą i aktywną,
  • chcesz działać w środowisku międzykulturowym,
  • interesują cię projekty kulturalne i edukacyjne
  • lubisz spędzać wolny czas czas z pożytkiem dla siebie i innych- chcesz rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia

Zapraszamy do współpracy przy projektach Fundacji „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” realizowanych we wrocławskiej Dzielnicy Czterech Wyznań.

Dzielnica Czterech Świątyń jest unikalnym miejscem w Polsce i w Europie w którym w niewielkiej odległości od siebie znajdują się świątynie 3 wyznań chrześcijańskich: kościół ewangelicko-augsburski, cerkiew prawosławna, kościół katolicki oraz żydowska synagoga. W Dzielnicy aktywnie działają także mniejszości narodowe i etniczne: Ukraińcy, Grecy, Bułgarzy, Romowie. Przedsięwzięcia podejmowane w Dzielnicy od ponad 10 lat mają na celu tworzenie autentycznego dialogu międzykulturowego. Poprzez realizacje wspólnych inicjatywy kulturalnych, edukacyjnych, społecznych przełamujemy stereotypy i uprzedzenia. Do współpracy zapraszamy wolontariuszy w każdym wieku: licealistów, studentów, osoby pracujące oraz seniorów.

OFERUJEMY:

• poznanie i zrozumienie tradycji i kultury różnych wyznań i mniejszości dzięki spotkaniom i współpracy z ich przedstawicielami,
  • zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności (m. in. z zakresu PR, w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, organizacji wydarzeń kulturalnych, współpracy z ludźmi różnych kultur, koordynowanie audycji radiowych, opieka nad stroną internetową, możliwość realizacji własnych pomysłów,
  • pomoc w tworzeniu i organizacji Salonu Wzajemnego Szacunku,
  • aranżowanie gier miejskich,
  • naukę pracy w zespole,
  • rozwój kulturalny,
  • zaświadczenia o pracy przy projektach,
  • możliwość odbycia praktyk studenckich,
  • możliwość długoterminowej współpracy.

Więcej informacji: biuro@fundacja4wyznan.pl