Zapraszamy do udziału w Grze Miejskiej!

Drogi Odkrywco!

Znajdujesz się w „Dzielnicy Wzajemnego Szacunku” gdzie w odległości zaledwie kilkuset metrów od siebie znajdują się kościoły – ewangelicki, katolicki, prawosławny oraz synagoga. Jest to ewenement na skalę Polski, jak i całej Europy. Duchowni i społeczność wszystkich tych czterech wyznań od ponad 20 lat współpracują ze sobą w duchu dialogu i wzajemnej przyjaźni, odwiedzając się z okazji świąt religijnych, wspólnie modląc oraz wspierając
w organizacji wydarzeń kulturalnych i charytatywnych.

By dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym miejscu zapraszamy Ciebie, drogi śmiałku, do wzięcia udziału w naszej grze. Wiedzie ona po najważniejszych miejscach związanych z Dzielnicą Wzajemnego Szacunku. Jest to doskonała okazja by poznać to niezwykłe miejsce, skrywające bogatą i ciekawą historię. Dzięki niezwykłej wędrówce odkryjesz nie tylko tajemnice tej niezwykłej części Wrocławia, ale również dowiesz się więcej o historii, architekturze i sztuce, zwyczajach, wierzeniach i zasadach poszczególnych religii.

breslau_1898

Aby odgadnąć tajemnicze hasło będziesz musiał wykazać się nie tylko dedukcją i sprawnym okiem, ale również ciekawości i otwartością. Wszędzie gdzie trafisz będzie czekała na Ciebie, krótka historia, której elementy doprowadzą Cię do rozwiązania. Wystarczy niedługi spacer na rozwiązanie zagadki i dołączenie do zacnego grona odkrywców tajemnic Wrocławia.

Bądź jednak ostrożny, nie w każdym miejscu, do którego przybędziesz znajdziesz to, czego szukasz! Ale dla takiego odkrywcy jak Ty na pewno nie będzie to problem, a z każdą tajemnicą z łatwością sobie z tym poradzisz!

Zapraszamy klasy i grupy zorganizowane do wzięcia udziału w Grze Miejskiej w Dzielnicy Czterech Wyznań. Grupy do 35 osób podzielone na zespoły 4-5 osobowe. Dla uczestników zabawy przewidziane są nagrody i poczęstunek.

Najbliższe terminy Gry:
30.11.2017
15.12.2017

Więcej informacji i zapisy: biuro@fundacja4wyznan.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
logotypy