Joseph Pearce będzie gościem Salonu Wzajemnego Szacunku
07-11-2011 14:46:06

Salon Dzielnicy Wzajemnego Szacunku nr 18.
wtorek 8. listopada, godz. 19.00 Synagoga pod Białym Bocianem
Serdecznie zapraszamy do Salonu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku na spotkanie z flamandzkim pisarzem Josephem Pearcem, który posiada wrocławskie korzenie.

Tematem spotkania będzie wydana w 1999 r. książka Josepha Pearca „Land van beloofte. Een familiekroniek” („Kraj obiecany. Kronika rodzinna”).

Spotkanie poprowadzi prof. Siegfried Huigen.
W spotkaniu weźmie udział Przedstawiciel Rządu Flandrii pan Koen Haverbeeke.
Współorganizatorami Salonu są: Ośrodek Kultury Niderlandzkiej i Katedra Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Joseph Pearce w wieku 43 lat rozpoczął  poszukiwania członków swej rodziny. Dotarł m.in. do informacji, że jego nazwisko to nie: Pearce lecz Peritz. Ojciec zmienił je po ucieczce do Anglii, na rok przed wybuchem wojny. Książka ta jest analizą faktów, nieustannym powrotem do korzeni i swoistą rozprawą z Holokaustem, nieustannym powrotem do Wrocławia.

Autor także powraca do tego miasta, by dzisiejszych Wrocławian zapoznać ze swoją twórczością.

Książka napisana jest w języku niderlandzkim, została wydana w Belgii.

Zapraszają serdecznie Gospodarze Salonu:
Jerzy Kichler, Andrzej Michaluk, Stanisław Rybarczyk, Janusz Witt